Mitenkä puhdistatte kellonne?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja EVK
  • Aloitettu Aloitettu

EVK

Jäsen
Liittynyt
22.4.2015
Viestit
148
Mulla on kaksi Seamasteria. 007 ja Chrono 300m. Yli 20 vuotiaita ja huollettuja säännöllisesti. Chrono käy joka päivä suihkussa työn jälkeen. Lauantain rutiini on sauna keikka. Kummatkin mukaan,hammas harja ja saippua pesu. Näin meillä. Suklarit on tosi huolettomia pesu hommien suhteen. Mitenkä muilla?
 
Kuulostaa hyvälle, eli se sauna. Kiinnostaisi tietää miksi hammasharja ja saippua? Onko kellot likaisissa hommissa päivittäin ja ainoa keino nähdä aika lasista läpi on saippua ja harja?

Itse tarpeen vaatiessa hieraisen aurinkolasien puhdistusliinalla.
 
On kyllä kellot välillä lika hommissa. Etenkin metalli rannekkeen linkit hyvä putsata etteivät kulu. Kuulin sepältä kuinka betonihommissa olevasta Seamasterista kului rannekkeen tapitukset alta aika yksikön. Ja kyllähän se on hygieenistä kelloja pestä kun käyttäjästä kaiken maailman töhnää irtoaa.
 
Hönkääsy lasiin ja pyyhkäisy hihaan. Tarkistus jotta tukka on hyvin vaikkei sitä enään ole ja ei kun menoksi.
 
  • Like
Reactions: EVK
Siinä vaiheessa kun ranne alkaa mustua rannekkeesta ultraäänipesuriin.
 

Mainos

Viimeisimmät keskustelut

Jäseniä paikalla

Foorumin tilastot

Keskustelut
15 227
Viestit
69 098
Jäsenet
7 624
Uusin jäsen
skoda99
Kellofoorumin luotettavan palvelinalustan toimittaa XetNET – Webhotelli ja virtuaalipalvelimet
Back
Ylös