Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Casa de Matti sanoi:Jatkanpa Luch-kokemusten jakamista... Toisen tilaamani Luchin taival luokseni on ollut huomattavasti takkuisempi kuin ensimmäisen. Tilaukseen reagointi kesti päiviä ja kun varmistuksen tilauksen vastaanottamisesta olin saanut, kellon lähteminen liikenteeseen kesti yli viikon. Jostain syystä myös postin kuljetettavana olo kesti kolmisen päivää edellistä kauemmin ja kuten pisteenä I:n päälle, kello jäi tullin haaviin. Tullimaksu tästä arvokellosta oli 6,60 €.
Tullikonttorissa en ole ollutkaan vuosiin ja se tuntui paluusta menneeseen aikaan. Jonotettuani vartin, olin toisen mokoman palvelutiskillä. Virkailija täytti kaavakkeita ja katseli taulukoita papereista kuin ennen vanhaan ja jäin aprikoimaan, maksoiko vaivaa tuon euromäärän vuoksi tehdä työtä noin pitkään ja hartaasti. No, ehkä tullivirkailijan palkka on pieni.
jyzzzy sanoi:Matti, milloin tulee kuvaa uudesta Luchista?
Kellofoorumi on Tyyliniekan ylläpitämä kelloaiheinen yhteisö, joka tavoittaa kuukausittain jopa kaksikymmentä tuhatta vierailijaa.
Tyyliniekka julkaisee syväartikkeleita, historiaa ja oppaita maailman tunnetuimmista rannekelloista.
Tutustu Tyyliniekan kattaviin brändioppaisiin ja kellomerkkien historiaan.